Blogy

24.August 2017

Royal Mail predstaví nový elektrický nákladný automobil

Kráľovská pošta, dôležitá poštová služba a kuriérska spoločnosť vo Veľkej Británii, odhalila nový elektrický nákladný automobil vyrobený spoločnosťou Arrival. Testovať ho začali dnes na prepravu balíkov medzi svojimi poštovými a distribučnými centrami v okolí Londýna.

 

čítať ďalej
16.August 2017

Auto z cukru

Je to vyrobené z cukru, odvezie štyroch ľudí a môže ísť až 80 kilometrov za hodinu. Budú biologicky odbúrateľné autá ďalším krokom v ekologickej doprave?

 

čítať ďalej
15.August 2017

Po Paríži a Londýne už aj Berlín

Nemecká kancelárka Angela Merkelová ohlásila, že dni dieselu sú zrátané. Nemecko, podobne ako ibé krajiny musí zabrániť pribúdaniu vozidiel s naftovými motormi. Nemecká kancelárka nechcela povedadať konkrétny rok, kedy by sa to malo stať.

 

 

čítať ďalej
8.August 2017

Joerg Ross začal pracovať pre Aston Martin.

Joerg Ross bol vedúcim vývoja v spoločnosti  Maserati, predtým zastával vedúcu pozíciu vo Ferrari vo Formule 1, Forde a nemeckej inžinierskej firme IAV. Úlohou Rossa bude vyvinúť nové generácie motorov, prevodoviek a nové technológie elektrifikácie. Je to ďalší krok automobilky Aston Martin k vývoju nových hybridných a elektrických automobilov. 

 

čítať ďalej
4.August 2017

Letisko v Sydney testuje elektrické autobusy BYD

 

Spoločnosť Australia Pty Ltd. v spolupráci so spoločnosťou BYD predstavil nový pilotný projekt v hodnote 5 milionov dolárov. Ide o 6 autobusov, ktoré slúžia pre viac ako 3 000 zamestnancov letiska, ktorí parkujú na parkoviskách a autobusy im slúžia ako zamestnanecká linka.

 

čítať ďalej
1.August 2017

Rebríček 10 vozidiel predávaných v USA, ktoré nestrácajú na hodnote

Nákup nového auta je jedno z najdôležitejších finančných rozhodnutí, ktoré robíme. Je to veľká položka, ktorá ovplyvňuje viacero aspektov nášho každodenného života. Pre väčšinu z nás zostáva cena, tým najdôležitejším ukazovateľom pri rozhodovaní o kúpe. Ale bolo by chybou prehliadnuť význam hodnoty predaja vozidla po niekoľkých rokoch.

čítať ďalej

Stránky