Legenda sa vráti v roku 2022

Kultový Volkswagen Microbus plánuje automobilka vyrábať opäť v roku 2022. Pôjde o plne elektrickú verziu.

 

 

"Po prezentáciách na globálnych automobilových prehliadkach v Detroite a Ženeve sme dostali veľký počet listov a e-mailov od zákazníkov, ktorí nás žiadali:" Prosím, postavte toto auto ", povedal generálny riaditeľ spoločnosti Volkswagen Dr. Herbert Diess.

 

 

Správna rada si vybrala Pebble Beach v Kalifornii, pretože, ako vysvetlil Diess: "Microbus je už dlho súčasťou kalifornského životného štýlu. Teraz ho prinášame späť tým, že ho predstavíme ako elektrické vozidlo. "

 

 

Hoci musíme počkať päť rokov na nový mikrobus, Volkswagen potvrdil, že bude obsahovať úplne elektrický pohon. Batérie budú namontované v podlahe, nový Microbus bude mať priestranný interiér, a to aj napriek kompaktnému exteriéru.

 

 

 

 

Volkswagen tiež oznámil, že dodávka bude k dipospozícii aj v nákladnej verzii. Nákladná verzia bude ideálna na dodanie balíkov a služieb v meste. Nový mikrobus bude ponúkaný aj s autonómnou schopnosťou jazdy úrovne 3.

 

 

Pohon zabezpečí dvojica elektromotorov, ktoré by mali dosahovať výkon takmer 370 koní. Predpokladaný dojazd nového mikrobusu je až 600 kilometrov.