Life style

19.august 2017

Škodovka opäť uspela v Petrohrade

V uplynulých mesiacoch sa do prevádzky v ruskom Petrohrade vydalo osem nových šesťvozových súprav mestra NeVa. Pre petrohradský dopravný podnik ich dodala spoločnosť OOO VAGONMAŠ, člen skupiny Škoda Transportation.

Najnovšie súpravy metra sú vyrábané podľa technológií a know-how spoločnosti Škoda Transportation. Novými súpravami sa vozia cestujúci na linke č. 3 petrohradského metra.

čítať ďalej
18.august 2017

Veľká anketa kandidátov na predsedu BSK. Dnes s Martinom Jakubcom.

Zaujali nás rôzne ankety, ktoré sa kandidátov na presdedu BSK pýtajú všetko možné i nemožné. Pre našich čitateľov sme preto pripravili niekoľko otázok. Ich odpovede nás veľmi zaujímajú.

 

1. Akú máte predstavu a aké konkrétne kroky máte v pláne podniknúť pre podporu rozvoja cyklotrás na území BSK?

čítať ďalej
9.august 2017

General Motors testuje autá bez vodiča na svojich zamestnancoch

Malá skupina zamestnancov spoločnosti General Motors testuje v San Franciscu novú firemnú aplikáciu "Cruise Anywhere". Vďaka tejto aplikácii, sa môžu zamestnanci spoločnosti odviesť kdekoľvek v meste zadarmo. Túto novú službu má zatiaľ k dispozícii, nie viac ako 200 zamestnancov spoločnosti.

čítať ďalej
2.august 2017

Lidl v čechách buduje sieť rýchlonabíjacích staníc

Obchodný reťazec Lidl začína s inštaláciou rýchlonabíjacích staníc pre elektromobily pri svojich predajňach. Prvú rýchlonabíjaciu stanicu otvoril pri novej predajni v Prahe na ulici K Barrandovu. Do konca roka 2017 spoločnosť sľubuje nainštaľovať ďalších päť takýchto staníc.

čítať ďalej
1.august 2017

Spojené kráľovstvo do roku 2040 zakáže predaj benzínových a naftových motorov

Vláda v Londýne chce do roku 2040 zakázať predaj áut s benzínovými či naftovými motormi. O desať rokov neskôr by mali byť všetky autá na cestách v Spojenom kráľovstve elektrizované, oznámil minulý týždeň minister životného prostredia Michael Gove. Opatrenia sa budú týkať aj hybridných áut vybavených ako elektrickým, tak benzínovým či naftovým motorom.

čítať ďalej
24.júl 2016

Pruhy, prúžky, priechody

Ako ste si všimli, prázdniny sa dosť tvrdo dotkli aj nášho webu GoGreenCar. Keďže naša redakcia je rozlietaná kade-tade, vyberáme si uhorkovú sezónu a pripravujeme sa na silnejší nástup v septembri. Napriek tomu netreba GoGreenCar celkom prestať sledovať. Čas od času niečo z prázdninových ciest presa len prinesieme.

čítať ďalej
9.júl 2016

Spätné kamery

Prvý prázdninový týždeň bol akýkoľvek, len nie chudobný na rôzne udalosti. V ich šume akosi zanikla jedna krátka, ale mimoriadne významná novinka. Už dnes by mohla priniesť výrazné úspory paliva a zároveň zásadne zmeniť vzhľad vozidiel. V Japonsku povolili náhradu spätných zrkadiel kamerami a displejom na palubovke.

čítať ďalej

Stránky